lista zadań

Uwielbiam planowanie! Robienie list i spisów, katalogowanie i spisywanie wszelkich danych to moja pasja (nieco gorzej idzie mi realizacja tych wszystkich list rzeczy do zrobienia i planów). Moją największą bolączką od lat był brak idealnego planera. Zaczęłam już nawet nie wierzyć w istnienie takowego (tak samo jak nie wierzę w mit o istnieniu idealnych podkładów do twarzy).

Tradycyjny planer

Tradycyjne planery nigdy się u mnie nie sprawdzały
źródło: https://www.taylorintime.com/

W poszukiwaniu ideału

W swoim życiu przerobiłam wiele kalendarzy, organizacji planerów, zarówno tych kupnych, jak i tych drukowanych samodzielnie. I żaden z tych systemów organizacji nie był w stanie zadowolić mojej perfekcyjnej, organizacyjnej duszy. Aż do teraz – bo właśnie tej jesieni odkryłam własnego Świętego Graala planowania…

System prosty, że aż strach

Bullet Journal (bo to jemu zawdzięczam moją euforię) to tak prosty system planowania, że aż nie mogę wyjść z podziwu. Zasada jest jedna – bierzemy czysty zeszyt lub notatnik i sami, na bieżąco rozrysowujemy lub rozpisujemy sobie planer. Bullet Journal (pieszczotliwie zwany BuJo) to także świetne narzędzie do spisywania wszelkich list, śledzenia wydatków, oszczędności a nawet odnotowywania postępów podczas wprowadzania nowych nawyków. Tym samym likwidujemy stertę tych wszystkich małych i dużych super – potrzebnych kartek pętających się po biurku, kieszeniach lub torebce.

Bullet Journal

Bullet Journal to dla mnie system idealny
źródło: http://bulletjournal.com/

Pełna dowolność

BuJo stworzony został przez projektanta z Nowego Jorku – Rydera Carolla – i trzeba przyznać, że szturmem zdobył Świat (zaczynając oczywiście od zakręconych na punkcie planowania Amerykanek).
Oczywiście pomysł pana Carolla zaczął żyć własnym życiem i została znacznie wzbogacony i rozwinięty przez kreatywnych miłośników planowania. I to jest właśnie piękne – tutaj n ie ma złych pomysłów, błędów w druku lub niewykorzystanych stron kalendarza. Bullet Journal dostosowujemy do własnych potrzeb – tworzymy listy zadań w najbardziej efektywny dla nas sposób, dodajemy ozdobne rysunki lub nie, wpisujemy ważne wydarzenia i upamiętniamy chwile jeśli tylko mamy na to ochotę. Lub po prostu – nie piszmy nic.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.